Tyrozyna i arginina – źródło aminokwasów

Aminokwasy są związkami chemicznymi, stanowiącymi budulec ludzkiego organizmu. Wchodzą w skład białek, a także są odpowiedzialne za gospodarkę hormonalną, mają wpływ na regenerację komórek i odgrywają znacząca rolę w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów. Jednym z ważniejszych jest arginina, którą uznaje się za substancję poprawiającą wydolność organizmu i wspomagającą wytrzymałość podczas wysiłku fizycznego.

Badania jednak nie wykazują, aby długotrwałe jej przyjmowanie miało mocny wpływ na wyniki sportowe. Kolejnym aminokwasem, który polecany jest w szczególności każdemu, kto ma znacząco obniżony poziom energii życiowej to tyrosine. Można po nią sięgnąć w okresie słabnących funkcji poznawczych i wtedy, gdy potrzeba największego skupienia oraz myślenia jest niezbędna.

To dobry sposób na zwalczanie stresu i objawów roztargnienia. Preparaty z zawartością tyrozyny są przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie amatorsko i zawodowo, ale również dla uczniów przed egzaminami. Suplementy z tym składnikiem może zażywać również każda osoba mająca stresującą i wymagającą pracę umysłową.