Jakie białko WPC warto kupić?

Twardy orzech do zgryzienia potrafią mieć klienci, którzy zastanawiają się nad tym, od jakiego producenta odżywek powinni kupić białko WPC. Istotne znaczenie, aby skorzystać z oferty renomowanej firmy, która jest obecna na rynku od wielu lat. Wówczas będzie istniało najwyższe prawdopodobieństwo, iż produkt będzie charakteryzował się satysfakcjonująco wysoką jakością.

Białko WPC często określane jest mianem Whey Protein Concentrate, bowiem to koncentrat białka serwatki. Największą popularnością cieszy się WPC80, który wyróżnia się tym, iż nie zawiera w składzie białek roślinnych. To duży atut, ponieważ białka roślinne wykorzystywane są w wielu produktach, jednak z punktu widzenia ludzkiego organizmu są wyłącznie zbędnym wypełniaczem. Łatwo zauważyć, iż białko WPC potrafi występować zarówno w formie smakowej, jak i bezsmakowej.

Dawkowanie odżywki białkowej powinno być uzależnione od aktualnego bilansu energetycznego. Najczęściej dawki są inne w dni treningowe oraz nietreningowe. Białko WPC może zostać rozpuszczone w wodzie lub mleku w zależności od tego, w jakiej formie smakuje nam lepiej.