Aminokwasy – czym kierować się kupując BCAA?

W zasadzie większość osób jak dziś trenuje sporty siłowe, stosuje suplementację. W sumie trudno się dziwić, gdyż jest to spore ułatwienie i niesie szereg korzyści dla organizmu. W sprzedaży mamy szereg różnego typu suplementów. Pośród nich w zasadzie większość kupujących sięga po aminokwasy i trudno się temu dziwić. Dlatego też warto przyjrzeć się nieco temu produktowi i sprawdzić cóż takiego czyni go tak wyjątkowym?

Na pewno niemałe znaczenie ma tutaj fakt, że aminokwasy BCAA mają niemałą rolę w ochronie naszych mięśni przed rozpadem. Do tego znacznie przyśpieszają one tworzenie się nowych struktur tkanki mięśniowej, a do tego jeszcze uczestniczą w przebiegu energetycznym w naszym organizmie. Na tym nie koniec, gdyż poprawia się ćwiczącemu regeneracja mięśni po wysiłku i polepsza samopoczucie.

W równym stopniu dotyczy to sportów o charakterze wytrzymałościowym oraz tych siłowych. Jest to istotne szczególnie przy traktowaniu danego sportu wyczynowo. Nie oznacza to jednak tego, że amatorzy nie muszą stosować tego suplementu. Choć proporcje suplementacji BCAA w tym wypadku są znacznie mniejsze.